• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu
Zeytinköy’de Güzel Ahlâk Konulu Seminer

Antalya İl Müftülüğü Vaizi Hatice ÖGKE, 20.03.2015 tarihinde Zeytinköy’de hanımlara yönelik “Güzel Ahlâk” konulu bir seminer verdi.
İl Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında Zeytinköy’de kadınlara yönelik bir seminer düzenlendi. Antalya Valiliği’nin himayesinde il genelindeki çeşitli resmî kurumların katılımıyla yürütülmekte olan “Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi” kapsamında Aile ve Dini Rehberlik Büromuzun sürdürmekte olduğu bir dizi etkinlik çerçevesinde yapılan seminerde, kadınlarla bir araya gelindi.

“Güzel Ahlâk” konulu seminerinde İl Vaizi Hatice ÖGKE, âyet ve hadislerle güzel ahlâkın önemini anlattı. Özellikle çağımızda güzel ahlâkın vazgeçilmez bir değer olduğunu belirterek âile içi iletişimden komşuluk ilişkilerine kadar güzel ahlâklı olmanın kazanımlarını dile getirdi. Hz. Peygamberin ahlâkı olan Kur’an ahlâkı ile ahlâklanmanın fertleri yükselttiğini, özellikle güzel ahlâkın gençlere çok yakıştığını, âile içi örnekliğimiz ve rehberliğimizle gençlerimize bu değerleri kazandırmamız gerektiğini söyleyen ÖGKE, Hz. Peygamberin güzel ahlâkından örneklerle konuşmasını sonlandırdı.  


 

Yorumlar - Yorum YazHava Durumu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret19059257