• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Antalya’da Unutulmaz Kutlu Doğum Haftası Kutlaması

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Cam Piramit’te yıllarca unutulmayacak bir program düzenlendi. Antalya’lıların akın ettiği programda Tasavvuf Müziğinin üstatlarından Ahmet Özhan, Necmeddin Nursaçan Hocaefendi ve Dünya Güzel Kur-an-ı Kerim Okuma Üçüncüsü Hafız Mansur Sağır Antalyalılar ile buluştu. Cam Piramit Salonu’nun dolup taştığı ve duygu dolu anların yaşandığı programa Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Müftümüz Osman Artan, Siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Antalyalı katıldı. 
İzleyiciler Dünya Güzel Kur-an-ı Kerim Okuma Üçüncüsü Hafız Mansur Sağır’ın Kur’an-ı Kerim tilavetini gözyaşları içinde dinledi. Necmeddin Nursaçan Hoca’nın sohbetiyle devam eden Kutlu Doğum programında Hz. Peygamber’in hayatından kesitler anlatıldı. Nursaçan Hoca ilgiyle dinlenen konuşmasında; Hz. Muhammed’i neden sevmemiz gerektiğine değindi. İslam aleminin zor günler yaşadığı, terör olaylarının arttığı bu günlerde duaya çok ihtiyaç olduğunu da vurgulayan Nursaçan “Dua müminin güç kaynağıdır. Dua edin, Allah’tan isteyin, gözyaşı dökün. Kul ağlayınca Mevla’nın rahmeti coşar. Ve gözünün üstünde kaşın var diye birbirinize girip kalp kırmayın” dedi. 
Necmettin Nursaçan Hocaefendi sohbetinin sonunda Antalya’lılar ile hep birlikte el açarak Hz. Peygamber’in aziz ruhu için dua etti. 
Tasavvuf Müziğinin yaşayan en büyük seslerinden Ahmet Özhan muhteşem bir konser verdi. Farklı makamlarda ilahiler söyleyen Ahmet Özhan Antalya’lılara unutulmaz bir Kutlu Doğum gecesi yaşattı. Gece için özel olarak tasarlanan dev ekranda ise İslam sanatlarından örnekler sergilendi.  Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
3550 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınHava Durumu
Anlık
Yarın
11° 16° 8°

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret19030817